Komunikat Przewodniczącego Episkopatu Polski

przed Jubileuszem Odkupienia

Lektorzy z naszej parafii

zdobyli I miejsce

w kategorii "Lektorzy starsi"

w Dekanalnym Turnieju Liturgicznej Służby Ołtarza

w Piłce Nożnej Halowej,

rozgrywanym 16.03.2024 r. w Gromniku.

Gratulujemy!

Komunkat Konferencji Episkopatu Polski o bieżącej sytuacji

Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski

w sprawie ochrony życia dzieci nienarodzonych

i wspierania ich rodziców

__________________________________________________________________________________________

Wsparcie dla małżonków, rodzin i młodzieży

- Fundacja Diecezji Tarnowskiej "Auxilium"

____________________________________________________________________

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii św. Bartłomieja w Jastrzębi umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Parafia pw. ŚW. BARTŁOMIEJA  APOSTOŁA

w  Jastrzębi

33-191 Jastrzębia   tel.: 14 6512 0 17
   e-mail:  parafiajastrzebia@interia.pl

Serdecznie witamy na stronie internetowej

wszystkich Parafian i Gości.

Niech informacje oraz aktualności z życia parafii

pomogą wszystkim radować się wspaniałym

religijnym życiem naszej wspólnoty.

czynna w sprawach ważnych o każdej porze, nadto

Poza niedzielą i świętami każdego dnia :

rano po Mszy świętej do godz. 8.00

wieczorem po Mszy świętej do godz. 19.30.

Narzeczeni przyjmowani są po Mszy św. wieczornej

→ Więcej w kontaktach
→ Porządek nabożeństw w Parafii

Konto bankowe "Parafii Jastrzębia":

Krakowski Bank Spółdzielczy oddział w Ciężkowicach

NRB. 90 8591 0007 0290 0000 1430 0001

O, Bartłomieju, w niebiosach jaśniejesz wśród Apostołów; wysłuchaj i przyjmij nasze modlitwy.

Na Ciebie z wielką miłością Jezus skierował swe oczy, bo widział w Tobie człowieka o sercu szczerym i czystym. Mesjasz objawił się tobie, a Tyś Go przyjął z radością. Pomiędzy Panem a Tobą zawarte ścisłe przymierze: po trudach drogi krzyżowej masz w niebie nagrodę. Chrystusa, Władcy wszechświata jesteś Apostołem oraz przyjacielem; dla Mistrza żyjesz, a ludzi przez Mistrza życie umacniasz.

Niech Bóg, którego wielbimy, przez Twoje wielkie zasługi wprowadzi nas do niebieskiej ojczyzny i wiecznym szczęściem obdarzy. Amen.

Wszechmogący Boże, utwierdź w nas szczerą wiarę, która łączyła świętego Bartłomieja Apostoła z Twoim Synem i spraw za jego wstawiennictwem, aby Twój Kościół stał się dla wszystkich narodów sakramentem zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Ostatnie ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, 24.03.2024 r.
Chrystus w pochodzie, który tworzyli apostołowie i słuchacze, ścielący swe płaszcze, przybył do stolicy swego kraju jako Król wszechświata, nie okazując swojej wyższości, ale podkreślając pokorę jako miłą Bogu Ojcu, wjechał na osiołku. W ten sposób uświadomił, że należy być wielkim w oczach Bożych, a nie ludzi. Bądźmy takimi Jego wiernymi.

5 niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2024 r.
Gdy Grecy chcieli zobaczyć Jezusa, On oświadczył, iż nadeszła Jego godzina. Była to godzina męki, śmierci i zmartwychwstania. Przez te wydarzenia uwielbił Boga Ojca, okazując pełne posłuszeństwo w dramatycznych momentach swego ziemskiego życia. W ten sposób odkupił świat i zostawił wspaniały przykład, jak należy być posłusznym Najwyższemu. Słuchajmy zawsze i we wszystkim Boga. Witamy w naszej wspólnocie ks. rekolekcjonistę Krzysztofa Karę i życzymy Mu światła Ducha Świętego w przekazywaniu nam Bożego słowa.

4 niedziela Wielkiego Postu, 10.03.2024 r.
Odrzucenie światła i wybranie ciemności, o której mówi Jezus w Ewangelii, jest konsekwencją popełniania grzechów i trwania w nich. Bóg Ojciec wysłał swojego Syna, aby ludzie uwolnili się od zła. Muszą jednak uwierzyć w Jezusa, aby nie zostali potępieni. Uwierzyć to znaczy przyjąć to, co On oznajmił światu, za prawdę i nią żyć.