1 niedziela Wielkiego Postu, 26.02.2023 r.

25.02.2023,
Szatan zazdrościł człowiekowi szczęścia, jakie było jego udziałem na początku, czyli w raju i dlatego zaczął kusić pierwszych rodziców. Niestety bardziej zaufali kusicielowi niż Bogu i dlatego przyszła na nich kara. Stracili nieśmiertelność, a cierpienie towarzyszyło im do śmierci. Musimy pamiętać, że każdy grzech pociąga za sobą karę. Unikajmy zatem tego, co nas obdziera z Bożej łaski.

Autor: Anrita1705

Źródło: Pixabay

Licecja: CCO

- w sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.

Dziękujemy za składkę z ubiegłej niedzieli na parafię w kwocie 4853 zł.

Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc Ukrainie

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki będzie przeznaczona na fundusz misyjny Ad Gentes.

W piątym tygodniu Wielkiego Postu nasza parafia będzie przeżywać misje. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota marca.

W czwartek pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec o powołania kapłańskie i zakonne, który poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po Mszy spotkanie.

W pierwszy piątek godzinna adoracja Pana Jezusa w monstrancji od 16.00. Potem będzie Droga Krzyżowa i Msza św.

W pierwszą sobotę kapłan pojedzie do chorych od godz. 9.00, a pół godziny przed wieczorną Msza św. różaniec, który poprowadzi Róża z. Lucyny Burnus.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Drodze Krzyżowej w piątki

o godz. 16.00 w Kąśnej Dolnej,

o 17.00 w kościele parafialnym

i o 17.30 w Jastrzębi Górnej

oraz w Gorzkich Żalach w niedziele o 15.30.

W tym tygodniu (ze względu na pierwszy piątek miesiąca) Droga Krzyżowa w Kąśnej Dolnej będzie o 15.30.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej poprowadzą w najbliższy piątek uczniowie z klas VIII Szkoły Podstawowej. Przed nabożeństwami poświęcimy im modlitweniki.

Dary materialne na pomoc dla Ukrainy prosimy składać do 3 marca w zakrystii lub na plebanii według listy w gablocie.

Są do nabycia baranki i paschaliki w cenie 10 zł.

W czwartek jest organizowany wyjazd do kina w Tarnowie na film o św. Józefie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do jutra w zakrystii. Koszt 30 zł. Wyjazd o 16.45 z parkingu przy kościele.

Zarząd OSP w Jastrzębi zaprasza wszystkich druhów na Walne spotkanie sprawozdawcze za rok 2022 w sobotę 4 marca br. o godz. 17.00 w remizie.

Dyrektor SP nr 2 w Jastrzębi zaprasza do zapisywania dzieci do kl. I w terminie 27.02. – 24.03.2023 r. oraz do oddziału przedszkolnego w terminie 27.02. – 27.03. 2023r. Stosowne dokumenty są do pobrania na stronie internetowej szkoły.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.