28 niedziela zwykła, 14.10.2023 r.

14.10.2023,
Uczta, o której mówi prorok Izajasz, jest symbolem dobrobytu i radości. Jest też miejscem, gdzie Bóg odsłoni wszystko i pokaże w całej prawdzie. Otrze każda łzę i zniszczy śmierć, a wszyscy będą uwielbiać Boga i Nim się cieszyć. To czeka wszystkich zbawionych na końcu świata. Eucharystia jest zapowiedzią tej uczty. Korzystajmy z tego daru, uczestnicząc w pełni w Uczcie Pana.

fot. ddouk / Pixabay

- w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,

- we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

- w środę święto św. Łukasza Ewangelisty,

- w piątek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

Dziś Dzień Papieski. Dziękujemy za składkę na parafię i ofiary do puszki złożone na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych

w dni powszednie:

w Kąśnej Dolnej o 16.30,

w kościele o 17.00

i w Jastrzębi Górnej o 17.30.

Natomiast w niedziele w kościele o 15.30, a w kaplicach po Mszach św.

W czwartek klasy ósme będą miały spotkanie na plebanii o godz. 16.30.

W tym tygodniu różaniec poprowadzą róże:

w poniedziałek Róża z. Lucyny Hołda,

we wtorek Róża z. Lucyny Burnus,

w środę Róża z. Janiny Haraf,

w czwartek Róża z. Marii Amrożkiewicz,

w piątek Róża z. Barbary Krakowskiej,

w sobotę Róża z. Zofii Skrobiś,

w niedzielę Róża z. Krystyny Krzyżkowskiej.

Do 20 października organizujemy zbiórkę zużytych laptopów, tabletów i telefonów komórkowych na kopanie studni na misjach.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Kartki na wypominki znajdują się na bocznych ołtarzach.

Porządkując groby zadbajmy o to, aby nie zaśmiecać cmentarza.

Przypominamy, że śmieci organiczne należy wrzucać do dołka, który znajduje się w rogu przy zachodnim ogrodzeniu cmentarza, a nie zostawiać przy śmietniku.

Z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 49 000 zł na odnowę obrazu Przemienienia Pańskiego. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Trwajcie w miłości oraz czasopism misyjnych.

Dzisiaj w Polsce odbywają się wybory parlamentarne i referendum.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Irena Turek, l. 80. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...